7-9 lutego 2020 roku – Gdynia – Rekolekcje dla członków MI Polski Północnej


Członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej, jak również inne osoby, serdecznie zapraszamy na rekolekcje pt: „Pokusy Maryi”.
Rekolekcje odbędą się w Domu Zakonnym Sióstr Służebniczek w Gdyni-Oksywie.

Rekolekcje przeznaczone są głównie dla członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. Osoby spoza wspólnot Rycerstwa Niepokalanej będą mogły wziąć udział w rekolekcjach, gdy pozostaną wolne miejsca w Domu Zakonnym Sióstr Służebniczek w Gdyni Oksywie. 

Termin rekolekcji: 7-9 lutego 2020 roku 
Temat rekolekcji: Pokusy Maryi 
Prowadzący rekolekcje: o. Mateusz Stachowski nasz franciszkanin z Ostródy; duszpasterz, spowiednik, rekolekcjonista, kierownik duchowy, egzorcysta.
Miejsce rekolekcji: Gdynia Oksywie, ul. Arenda Dickmana 13, Dom Sióstr Służebniczek
Zgłoszenia: Sekretariat Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej (p.Beata Białowąs) – tel. 690 257 739
Koszt: 150 zł od osoby (noclegi, posiłki, kawa, herbata, coś słodkiego, ofiara dla głoszącego rekolekcje)
Istnieje możliwość uczestnictwa w rekolekcjach bez noclegu cena 90 zł (posiłki+kawa, herbata, coś słodkiego, ofiara dla głoszącego rekolekcje). 
Rozpoczęcie: Piątek 7 lutego 2020 roku o godz. 18.00 kolacją.
Zakończenie: Niedziela 9 lutego 2020 roku około godz. 14.00 

Głównym organizatorem rekolekcji jest o. Robert Twardokus asystent Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach. 
Maryja! 

O CZYM SĄ TE REKOLEKCJE I DLA KOGO?  

Zdaje się, że nauczyliśmy się patrzeć na Matkę Bożą trochę jak na śliczną figurkę, która jest może i blisko, ale nie jest do końca realna.
No bo jak może rozumieć nasze strapienia, zmagania ze słabościami, ataki niewybrednych pokus, skoro sama była niepokalana – bez grzechu pierworodnego?

Ale czy Niepokalane Poczęcie oznacza, że Maryja nie doświadczała ataku złego ducha, jego wrednych pokus, zaciętych ataków? Wręcz przeciwnie! Przez całe swe życie Matka Najświętsza musiała być czujna i walczyła każdego dnia jak wytrawny żołnierz, który wie, że często w najmniej oczekiwanym momencie nieprzyjaciel może przypuścić okrutny atak.

Jak się broniła? Jak walczyła? W jaki sposób diabeł próbował ją złamać? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie rekolekcji. W trzeciej części cyklu „Walka duchowa” przyglądamy się pokusom Maryi i – jak zawsze – staramy się od Niej uczyć, by wytrwać do końca.

Czas katechez, wspólna Msza św., adoracja, modlitwa o uzdrowienie: to miejsce dobre, by zmierzyć się z własną walką duchową, aby przyjąć uzdrowienie, otworzyć się na miłość. Jeśli spojrzysz na swój los przez pryzmat wiary, zobaczysz kim jesteś w oczach Boga.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o świecie duchowym; dla tych, którzy doświadczają zmagania w sferze ducha, czują silne pokusy, nie radzą sobie z myślami; dla tych, którzy chcą umocnić swoją wiarę – relację z Jezusem. Te rekolekcje przynoszą nam otuchę w postaci zwycięstwa Boga w Maryi Niepokalanej, dzięki której wiemy jak skutecznie odpierać ataki złego ducha.

Rekolekcje to czas:
- katechezy i ćwiczeń;
- wspólnej Mszy Świętej;
- adoracji;
- medytacji i modlitwy;