Troskliwa Matka – XIX Zjazd MI

W dniu 18 listopada 2023 r., w Sanktuarium Matki Bożej Królowej, Matki Nadziei i świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni odbył się XIX Zjazd Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. Wzięło w nim udział niemal sto osób reprezentujących liczne wspólnoty naszej zakonnej prowincji.

Program obejmował dwie konferencje (Po co nam objawienia maryjne? oraz Płacząca Matka z La Salette i Jej słowo dla świata), wspólną modlitwę Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Oczywiście w centrum dnia stała Eucharystia pod przewodnictwem o. Prowincjała Wojciecha Kuliga, połączona z obrzędem poświęcenia nowo wykonanej gabloty, gdzie od tego dnia przechowywany jest sztandar Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej.

Nie zabrakło również czasu na wspólny posiłek i przebywanie razem. Tego rodzaju spotkania formacyjne mają na celu integrację rycerskiego środowiska, ale również wyminę doświadczeń i poglądów pomiędzy wspólnotami. Zawsze mają charakter otwarty i mogą doskonale posłużyć jako maryjny dzień skupienia dla wszystkich zainteresowanych.