Rekolekcje Rycerskie 2022

W dniach 24-26 czerwca 2022 roku, w gościnnych progach domu rekolekcyjnego Sióstr Służebniczek NMP w Gdyni Oksywiu odbyły się doroczne rekolekcje maryjne dla członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej.

Czterdziestu jeden uczestników reprezentowało siedem różnych wspólnot, a w tym czasie skupienia przewodził nam o. dr Maciej Baron, werbista, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Bytomiu.

Przewodnią myślą prezentowanego nauczania było codzienne odkrywanie woli Bożej na wzór Maryi, co, jak wielu z nas dobrze wie, nie jest wcale takie proste. Katechezy przeplataliśmy wspólną modlitwą różańcową, śpiewaliśmy Godzinki o tajemnicy Niepokalanego Poczęcia NMP na cześć naszej Matki i Królowej, no i rozmowom w tak zwanych kuluarach również nie było końca.

Centralnym punktem naszego dnia zawsze jest jednak Eucharystia, podczas której Rycerze pełnią posługę liturgiczną. Cudowny czas, w którym szczególną radością Asystenta jest fakt znacznie liczniejszego uczestnictwa Rycerzy w rekolekcjach w porównaniu do roku ubiegłego. A te wspólnoty, które jeszcze nie dołączyły do wspólnego, rekolekcyjnego formowania naszych serc, zapraszamy za rok.