XXII Bieg Rycerski na Zamku w Malborku

Sobota, 11 czerwca 2022, była dniem dorocznego spotkania Małych Rycerzy Niepokalanej na Zamku w Malborku. Bieg dzieci odbył się już po raz dwudziesty drugi, a wzięła w nim udział niemal dwustuosobowa gromada rekrutująca się ze wspólnot MI oraz z innych, związanych duchowo z dziedzictwem św. Maksymiliana M. Kolbego. Przybyły grupy z Bolszewa, Jeżewa, Gdyni, Grudziądza, Inowrocławia, Lęborka i Pucka.

Dzieci, podzielone na zastępy, w grupach młodszych i starszych, przemierzały właściwe sobie trasy i „zdobywały” kolejne stanice, gdzie odpowiadały na pytania dotyczące działalności misyjnej św. Maksymiliana oraz Reguły Zakonu Krzyżackiego. Wykonywały również różne zadania sprawnościowe.

Po powrocie z trasy długo jeszcze trwały gry i zabawy, w których dzieciaki chętnie uczestniczyły pokrzepione obiadem i drożdżówkami. Nagrody zwycięzcom wręczył o. Prowincjał Wojciech Kulig z Gdańska, a każdy uczestnik otrzymał również zestaw pamiątek z tegorocznego Biegu. Cieszyliśmy się również obecnością Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej z Niepokalanowa.

Przygotowania kosztowały ogromnie dużo wysiłku zarówno nas, jak i Dział Edukacji Zamku Malborskiego, z którym od lat owocnie współpracujemy. Ale zadowolone miny dzieciaków rekompensują nam wszystko. Cześć Niepokalanej! I do zobaczenia za rok…