Zwycięstwo przychodzi przez Maryję…

Kochani Rycerze Niepokalanej!

Ojcowie i Księża Asystenci!

 

I oto kolejne Boże Narodzenie… W świecie rozdartym wojnami, w naszej codzienności pełnej niepokoju, lęku o jutro, zniechęcenia, a może wręcz beznadziei. Czy warto rano włączać telewizor? Jakie nowe nieszczęścia zostaną nam zwiastowane? Jaki kolejny kataklizm nas wkrótce nawiedzi?

A może zamiast telewizora, radia czy Internetu, warto otworzyć Biblię i przeczytać samemu sobie – Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo. Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, z tego, co się stało (J1, 1.3). Czy to nie oznacza, że Bóg panuje nad wszystkim i nic nie wymyka się spod Jego kontroli? Czy to nie najlepszy dowód na to, że wszyscy jesteśmy w Jego ręku i nikt nie troszczy się na nas tak jak On?

A przychodzi jak zawsze przez Maryję i z Nią. Dla nas to przecież oczywiste – nie sposób ich oddzielić. Matka i Syn – dwie miłości spragnione naszej odpowiedzi. A wraz z nowonarodzonym przychodzi zwycięstwo – nad lękiem, słabością, beznadzieją. To zwycięstwo przychodzi przez Maryję – Ona je niesie do każdego domu.

Życzę Wam, aby przyszedłszy do swojej własności, Słowo przez Was przyjęte i ukochane. Przyjmijcie Je wraz z Maryją – Służebnicą Słowa i niech Miłość Boga zatriumfuje w Was! Ogłoście, zanieście ją światu – zwiastujcie narodzenie Boga nadziei, bo Jego obecność przemieni wszystko i może dotknąć każdego.

Towarzyszę Wam, jak zawsze, modlitwą w te świąteczne dni i z serca Wam błogosławię.

 

o. Michał Nowak OFM Conv
Prowincjalny Asystent ds. MI