Zdobyć świat dla Niepokalanej DZIŚ!

Tegoroczny zjazd Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej odbył się w Gdyni w ramach spotkania Franciszkanie dla Niepokalanego Serca Maryi, które właśnie od listopada, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, będzie odbywało się u franciszkanów na gdyńskim wzgórzu.

Przybyłe reprezentacje wspólnot z Czerska, Darłowa, Darłówka, Elbląga, Gdyni, Gdańska, Kołobrzegu, Koszalina, Lęborka, 
Ostródy oraz Smętowa Granicznego przywitał o. Michał Nowak, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Nie zabrakło miejscowych parafian i duszpasterzy z całej prowincji, którzy towarzyszyli swoim wspólnotom.

Podczas spotkania wygłoszone zostały dwie konferencje. Pierwszą "Osobiste oddanie Maryi i jego owoce" zaprezentował o. dr Piotr Matuszak, proboszcz parafii św. Antoniego w Gdyni, drugą zaś "Zdobyć świat dla Niepokalanej DZIŚ! o. dr Michał Nowak. 
Osobiste oddanie Maryi i jego owoce
o. dr Piotr Matuszak
Zdobyć świat dla Niepokalanej DZIŚ!
o. dr Michał Nowak
W samo południe miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem ministra prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga. W homilii mówił, że Maryja wskazuje na Jezusa, z którym mamy rozwiązywać wszystkie problemy życia codziennego, z którym mamy budować relację. Tak jak Maryja, mamy zdać się na Jezusa i ufać Mu bezgranicznie.
Podczas godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu zebrani rozważali Tajemnicę Zwiastowania
Najświętszej Maryi Pannie. 
Najpierw słuchając medytacji przygotowanej przez o. Michała pogłębionej później przez pieśni, które animowała schola "Epifania". 

Kolejne spotkanie Franciszkanie dla Niepokalanego Serca Maryi już 4 grudnia w Gdyni.