Dzień skupienia dla wspólnoty MI w Czersku

W sobotę 7 marca 2020 roku w parafii Św. Marii Magdaleny w Czersku odbył się dzień skupienia dla wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W skupieniu tym uczestniczyły również osoby nie należące do MI, którym bliska jest Maryja i powierzanie Jej swoich codziennych spraw.  
Czas skupienia rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 8.45, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Zbigniew Straszewski. Homilię podczas tej Mszy wygłosił o. Robert Twardokus - asystent MI Polski Północnej. Bezpośrednio po Mszy przeszliśmy do salki w domu parafialnym, gdzie wysłuchaliśmy katechezy o. Roberta na temat prób wiary w życiu Maryi. Jak zauważył o. Robert - k
ochać Maryję to znaczy naśladować Ją, iść za Nią, bo Ona jest tą, która nas wyprzedza, która jest dla nas wzorem wiary. Podczas katechezy prześledziliśmy życie Maryi by zobaczyć, jak Bóg kształtował Jej wiarę, jakie „huragany” przeszły przez Jej życie i jak trudne były Jej próby. Ostatnim punktem naszego spotkania był słodki poczęstunek wraz z kawą i herbatą przygotowany przez wspólnotę MI w Czesku.  
Za ten piękny czas spotkania i skupienia - Maryi niech będą dzięki!