Życzenia na Boże Narodzenie


Drodzy Rycerze Niepokalanej!

Kolejny raz przeżywamy radość z narodzin Jezusa Chrystusa – Zbawiciela Świata.

Wcielenie Syna Bożego za każdym razem uświadamia nam na nowo, jak bardzo Bogu zależy na każdym z nas, jak bardzo Bóg nas kocha. Bo to właśnie z miłości do mnie i do Ciebie Bóg stał się człowiekiem. W tym czasie Narodzenia Pańskiego dziękujmy Bogu za Jego ogromną miłość do każdego z nas!

W Synu Bożym rodzącym się w żłobie widzimy również, jak Bóg uniżył się wobec nas przyjmując ludzkie ciało i rodząc się w żłobie. Tego uniżenia się Boga wobec nas doświadczamy podczas każdej Mszy Świętej, gdy na ołtarzu mocą Ducha Świętego chleb i wino stają się dla nas ciałem i krwią Chrystusa. Niech te Święta będą czasem wdzięczności wobec Boga za dar Eucharystii, za dar Jego nieustannego uniżania się wobec nas!

My Rycerze Niepokalanej w to Boże Narodzenie chcemy się także wpatrywać w Maryję. A czego Ona nas uczy w to Boże Narodzenie?

To dzięki powiedzeniu przez Nią „TAK” Syn Boży stał się człowiekiem.
My również w naszej codzienności mówmy Bogu „TAK” na to wszystko do czego nas zaprasza!

Zanim Jezus się narodził Maryja przez dziewięć miesięcy nosiła Go w swoim łonie.
My Rycerze mamy być tymi, którzy noszą Chrystusa w sobie i dzielą się Nim z innymi!

Niech nasze serca na nowo rozpalone obecnością Chrystusa przemieniają nasze życie i promieniują na innych ludzi żyjących wokół nas!

Na ten czas przeżywania radości z Bożego Narodzenia niech Pan Wam błogosławi i za wstawiennictwem Niepokalanej obdarza potrzebnymi łaskami.

Maryja!

o. Robert Maria Twardokus
Asystent Prowincjalny
ds. Rycerstwa Niepokalanej
Polski Północnej

Dodatek do życzeni bożonarodzeniowych (do odczytania na spotkaniu wspólnoty MI Polski Północnej)

Drodzy Rycerze przy okazji bożonarodzeniowych życzeń pragnę się z Wami podzielić pewnymi radościami, które dokonały się przez ten czasie w Rycerstwie Niepokalanej Polski Północnej i tym co nas czeka w najbliższym czasie.
Najpierw pragnę Wam bardzo podziękować za tak liczną obecności podczas październikowego Zjazdu MI Polski Północnej w Ostródzie. W sposób szczególny dziękuję wspólnocie ostródzkiej, która podjęła się przygotowania tego spotkania.
Radością, którą pragnę się z Wami podzielić jest fakt, że 18 grudnia 2019 roku zostało przy diecezjalnej parafii Św. Jerzego w Elblągu podczas Mszy Świętej na godz.18.00 kilka osób wstąpiło do Rycerstwa i w ten sposób powstało nowe koło MI.
Dziękuję również wszystkim wspólnotom, które już odwiedziłem za zaproszenie i tak życzliwe oraz serdeczne przyjęcie.
W ramach moich działań jako asystent MI pragnę nadal w miarę możliwości czasowych odwiedzać kolejne wspólnoty MI, które znajdują się na terenie Polski Północnej. Dlatego też zapraszam do kontaktowania się ze mną, byśmy mogli ustalić termin spotkania. Mój numer telefonu – 660 421 200.
Już dziś pragnę Was zaprosić na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach działań Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej: 
7-9 luty 2020 roku – Rekolekcje dla członków wspólnot MI Polski Północnej pt: „Pokusy Maryi”. 
Kochani do życzeń załączam również ankietę informacyjną dotyczącą waszej wspólnoty MI. Informacje te zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowe MI Polski Północnej, z myślą o osobach pragnących wstąpić do MI, a mieszkających gdzieś w pobliży Waszej parafii. Inne informacje są nam potrzebne do kontaktu z Wami, jak również po to, abyśmy wiedzieli jaka ilość dzieci, młodzieży i dorosłych tworzy MI Polski Północnej.
Wypełnioną ankietę można przesłać na 3 sposoby:
1. Listownie na adres:
o. Robert Twardokus
Asystent MI Polski Północnej
ul. Świętej Trójcy 4
80-822 Gdańsk
2. E-mailowo na adres: kontakt@rycerstwoniepokalanej.org
3. Wysłać zdjęcie wypełnionej ankiety na mój numer telefonu 660-421-200
Drodzy Rycerze pragną Was również prosić o to, abyście jako wspólnota MI się zdeklarowali, czy pragniecie nadal otrzymywać życzenia oraz informację o tym, co dokonuje się w ramach działań MI Polski Północnej. Tę informację możecie przesłać na podobnej zasadzie jak ankietę: listownie,
e-mailowo lub telefonicznie. Proszę Was o to, ponieważ nie wiemy, czy w niektórych miejscach do których wysyłamy życzenia nadal istnieją wspólnoty MI albo czy dane wspólnoty chcą utrzymywać z nami kontakt.
Przy okazji zachęcam Was również do odwiedzania i promowania naszej nowej strony internetowej Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej - www.rycerstwoniepokalanej.org
Na koniec pragnę Wam podziękować za każdą modlitwę podjętą w intencji dzieła Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej, szczególnie za modlitwę różańcową podjętą w tej intencji. Pragnę Was również dalej prosić o modlitwę w intencji wszystkich naszych wspólnot MI.
Niech Maryja Niepokalana otacza Was nieustannie płaszczem swej opieki. 

ANKIETA INFORMACYJNA MI 2019 - do ściągnięcia i wydrukowania

Maryja!

o. Robert Maria Twardokus
Asystent Prowincjalny
ds. Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej