Pasowanie na Giermków i Rycerzy Niepokalanej

W niedzielę 21 października 2018 roku w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku, podczas Mszy Świętej o godz. 11.30, dokonało się przyjęcie kilkunastu osób ze scholi maryjnej „Garstka Maryi MI” do Rycerstwa Niepokalanej.

Przygotowaniem do tej uroczystości były warsztaty muzyczne, które rozpoczęły się już w piątek wieczorem i trwały do soboty. Zorganizował je opiekun grupy o. Mateusz Świętosławski, a poprowadziła je pani Małgorzata Hutek. Owoce ich pracy warsztatowej usłyszeliśmy podczas niedzielnej Mszy Świętej.

Przyjęcia do Rycerstwa Niepokalanej dokonał o. Robert Twardokus, asystent prowincjalny MI Polski Północnej. Wszyscy kandydaci wyznali wiarę, a następnie wyrazili pragnienie wstąpienia do Rycerstwa. Po odmówieniu aktu oddania się Niepokalanej zostali pasowani na Giermków (dzieci, które jeszcze nie przyjęły Komunii Świętej) i Rycerzy Niepokalanej (dzieci po przyjęciu Komunii Świętej). Znakiem zewnętrznym oddania się Maryi były Cudowne Medaliki, które po poświeceniu każdemu Giermkowi i Rycerzowi zostały nałożone na szyję. W ten sposób kolejne grono dzieci podjęło się zdobywać cały świat dla Jezusa przez Maryję Niepokalaną.

Za nowych Giermków i Rycerzy Niepokalanej – Bogu niech będą dzięki!