Życzenia na Wielkanoc 2021

Nie ma Go tu!
Zmartwychwstał!
Łk 24, 6

Kochani Rycerze!

Kolejna Pascha przed nami. Kolejna okazja, aby przy pustym grobie zakrzyknąć – Alleluja! Kolejna szansa na świętowanie wraz z naszym Panem, Jezusem, który przeszedł ze śmierci do życia!

Ale dobrze wiemy, że radość pustego grobu została poprzedzona niewyobrażalną męką Jezusa. Krzyż, który złożono Mu na ramiona był szorstki, twardy i ciężki. On jednak się pod Nim nie ugiął – doniósł go tam, gdzie czekała siostra nasza śmierć cielesna (św. Franciszek). Wypełnił wszystko. Z miłości!

W te ostatnie dni Wielkiego Postu chcę Was zaprosić do bliskości z krzyżem. Z tym znakiem miłości, znakiem naszego zbawienia. Znakiem, który jest tak wyraziście obecny w życiu wielu naszych braci i sióstr w ostatnich dniach. Również mnie Pan Bóg pozwolił dotknąć szorstkiej powierzchni krzyża. Doświadczyłem choroby włącznie z dziewięcioma dniami w szpitalu covidowym. Dziś, już w domu, powoli wracam do siebie.

Życzę Wam z całego serca, aby tajemnica krzyża przeniknęła Wasze medytacje w najbliższych dniach. Nie bójcie się go dotykać. Przez krzyż wiedzie najpewniejsza droga do życia! Nasz Pan po niej przeszedł – tam jest bezpiecznie! A kiedy już miną dni męki, niech w Waszych sercach rozbłyśnie świt, świt nowej nadziei i głębokiego przekonania o Zmartwychwstaniu, a właściwie o nieustannym zmartwychwstawaniu – naszym w Nim. Bo On żyje! Dla mnie, dla Ciebie, dla każdego z nas!

A Niepokalana niech buduje w Was ciszę. Bo to są dni ciszy. Nie ma lepszego sposobu na ich przeżywanie, jak w milczącej obecności Matki. Niech Ona uczy Was trwać – Matka Życia!

 

Z pamięcią u pustego grobu

o. Michał Nowak OFM Conv
Prowincjalny Asystent ds. MI