Życzenia Wielkanocne Asystenta MI Polski Północnej

WIELKANOC 2020
Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do kończenia świata. (Mt 28,20)

Drodzy Rycerze Niepokalanej!

Niech wybrzmią na nowo w naszych sercach słowa Zmartwychwstałego Jezusa, które wypowiedział do swoich apostołów, a dziś mówi je również do nas: Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dnia, aż do skończenia świata! (Mt 28,20). On jest z nami i przy nas również w tym trudnym doświadczeniu pandemii.
Jeśli na jakąś sytuację nie mamy wpływu, to tym bardziej powinniśmy poddać się woli Bożej, wierząc, że to, co Bóg dopuszcza, aby się nam przydarzyło – jest tym, co może posłużyć do naszego duchowego rozwoju i wzrostu naszego zaufania do Boga.
Powyższy tekst znalazłem w jednym z komentarzy do Liturgii Słowa na niedzielę palmową. Według mnie wspaniale on oddaje to w jaki sposób my ludzie wierzący powinniśmy patrzeć na obecne wydarzenia!
Życzę Wam spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem, który żyje i działa pośród nas! Niech On w tym czasie Wielkanocnym wypełni Wasze serca swoją łaską, nadzieją i pokojem.
Maryja Niepokalana niech będzie przy Was i dopomaga Wam dostrzegać obecność Zmartwychwstałego w codzienności!
MARYJA!

o. Robert Maria Twardokus OFMConv.  
DODATEK DO ŻYCZEŃ WIELKANOCNYCH
Drodzy Rycerze przy okazji życzeń Wielkanocnych pragnę się z Wami podzielić pewnymi radościami, które dokonały się ostatnio w Rycerstwie Niepokalanej Polski Północnej, jak również tym co nas czeka w najbliższym czasie.
Pragnę Wam bardzo podziękować za tak liczną obecności podczas rekolekcji Rycerstwa Niepokalanej, które odbyły się w lutym 2020 roku w Gdyni. Szczególnie dziękuję tych, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tych rekolekcji. Tak liczna Wasza obecność (ponad 70 osób) pokazała, że jest w każdym z nas ogromna pragnienie formacji i wzrastania duchowego - co mnie osobiście bardzo rozradowało.
Na początku marca w Czersku udało się zorganizować wieczór skupienia dla młodzieży Rycerskiej, a następnego dnia czas skupienia dla wspólnoty dorosłych Rycerzy. Za przyjęcie, ugoszczenie i wspólnie spędzony czas bardzo dziękuję księdzu Proboszczowi i wspólnotom MI z Czerska.
Tym co nas czeka w najbliższych czasie jest kolejny Bieg Rycerski, który planowo miał odbyć się 23 maja na zamku w Malborku, ale ze względu na zaistniałą sytuację został on przeniesiony na wrzesień lub październik 2020 roku. Dokładny nowy termin tego wydarzenia nie jest jeszcze znany.
Przy okazji zachęcam Was do odwiedzania i promowania naszej nowej strony internetowej, gdzie znajdziecie wiadomości o aktualnych wydarzeniach, jak również informacje o wspólnotach tworzących Rycerstwo Niepokalanej Polski Północnej - www.rycerstwoniepokalanej.org
Na koniec pragnę Wam bardzo podziękować za każdą modlitwę podjętą w intencji dzieła Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej, szczególnie za modlitwę różańcową podjętą w tej intencji. Pragnę Was również dalej prosić o modlitwę w intencji wszystkich naszych wspólnot MI.
W sposób szczególny polecam Waszej modlitwie zbliżającą się drugą część naszej franciszkańskiej Kapituły Prowincjalnej, podczas której będzie wybieramy Asystent MI Polski Północnej. Odbędzie się ona w dniach 25-29 maja 2020 roku. Niech światło Ducha Świętego i wstawiennictwo Maryi nam dopomaga podczas tej Kapituły.
Drodzy Rycerze niech Maryja Niepokalana otacza Was nieustannie płaszczem swej opieki.
Maryja!

o. Robert Maria Twardokus OFMConv.